CST– kraniosakrálna terapia

Tejto terapii sa venujem aktívne od roku 2014. Mojou lektorkou bola Simona Hojdysz, u ktorej som absolvovala okrem základných kurzov CST terapie aj mnoho nadstavbových kurzov. Zameriavam sa predovšetkým na ženy – klientky. Pomocou CST terapie sa zameriavam na uvoľnenie blokád v panve a pomoc s posilnením ženskej energie, ženského zdravia, sebavedomia a plodnosti.

CST terapia poskytuje našej psychike návrat do hlbokého kľudu, do PRÍTOMNOSTI ako poľa nekonečného potenciálu do bodu, v ktorom naše bytie vie všetko bez toho, aby sme sa snažili.

Fyzicky môžeme pociťovať uvoľnenie stresu a blokád ( fyzických, emocionálnych, energetických ) vo všetkých častiach tela. CST je neinvazívna metóda samoliečenia tela jemným dotykom a citlivou prácou s fasciami a tokom mozgomiešnej tekutiny v našom tele. Dokáže hlboko uvolniť naše telo po operáciách, úrazoch, dlhodobých poškodeniach pohybového aparátu, pri chronických bolestiach. Veľmi prirodzene uvoľňuje oblasti dlhodobo stresované chronickou bolesťou, alebo neprirodzeným držaním tela.

Vo všeobecnosti CST terapia prináša pocit uzemnenia – bezpečného zakorenenia sa v tele, prináša psychickú pohodu a harmóniu. Navracia nám pocit, že je v našom svete všetko v poriadku. Veľa klientov sa po terapii výborne vyspí. Odchádzajú uvoľnení, spomalení, pokojní a usmiaty.
 
Ako prebieha CST terapia ?
Klient – klientka, si ľahne na masérske lehátko oblečená na chrbát. Terapeutka ju prikryje dekou a jemným dotykom oboch rúk prechádza po istých bodoch na tele. Dotyk je ľahký a veľmi jemný. Pozornosť terapeutky na rytmus toku mozgomiešneho moku telo upokojí a ponorí do príjemnej prítomnosti, pokoja a pohody. Telo dostane príležitosť na svoju vlastnú obnovu - samoliečenie. Terapeutka drží klientku v tomto poli pokoja a samoliečenia, prípadne podporuje telesné a emocionálne systémy pri jeho uzdravujúcich procesoch, ktoré prinášajú prirodzené uvoľnenie.

Celý proces trvá približne 50 – 70 minút.
Cena za sedenie : 40.- €


CST terapia je pre mňa osobne predovšetkým prostriedkom návratu života, radosti, pohody do nášho tela. Zastavenie sa, uvoľnenie stresu, napätia, nepríjemných pocitov v tele. Je to cesta do hĺbky našej psychiky aj do našej duše. V dnešnej uponáhľanej dobe často zabúdame, že život v tele má zmysel, keď žijeme cez naše telo aj túžby našej duše. Keď sa duša môže slobodne vyjadrovať cez telo a v radosti tvoriť svoj spokojný život. Spojenie tela a duše je jednoducho nevyhnutné, ak chceme žiť zdravo, šťastne a naplnene s vedomím toho, kým sme.