Terapeutické a dulie sprevádzanie tehotenstvom a pôrodom

Certifikovanou dulou som sa stala roku 2011. Odvtedy takmer nepretržite a pravidelne sprevádzam ženy pri pôrodoch v nemocničnom aj domácom prostredí. Na zoznamoch dúl ma nenájdete, pretože som zo združenia Slovenské duly vystúpila v roku 2013.

Moje dulie sprevádzanie tehotenstvom prebieha individuálne. Nevenujem sa skupinovej príprave mamičiek, ani tehotenským cvičeniam.

Sprevádzanie prispôsobujem vždy na mieru budúcej mamičke, prípadne celému páru. Moje sprevádzanie pozostáva z osobných konzulácií, kde preberáme jednotlivé témy spojené s obdobím, ktoré aktuálne mamička prežíva. Okrem fyzických zmien preberáme aj psychické rozpoloženie mamičky a všetky možné obavy, ktoré by mohli pôrod a obdobie po ňom skomplikovať. Pracujeme s pochopením a liečením starých tráum a zabudnutých stresových udalostí, ktoré bez ich spracovania, môžu prirodzený pôrod narušiť, ak sa vyplavia práve počas silných životných situácií, ktorým pôrod rozhodne je.

Moja práca je hlavne o PODPORE a DÔVERE v prirodzené sily a vitalitu mamičky. V posilňovanie jej dôvery v samú seba a v to, že dokáže porodiť svoje bábätko svojimi vlastnými silami, ktoré sú uložené v jej múdrom tele. Tento zážitok ženu posilní do jej budúceho života tak neuveriteľným spôsobom, že sa stane ženou – matkou naplnenou hlbokou dôverou vo svoje telo, v jeho prirodzené procesy a vo svoje prirodzené materské inštinkty a intuíciu. Navždy nadobudne istotu v svoje sily.
 
Táto neopakovateľná premena ženy v matku je obrovská alchýmia, ktorá ma celý život fascinovala a neprestane ma fascinovať asi nikdy.

Sprevádzam tehotné mamičky od 12 týždňa tehotenstva.

Sprevádzam aj mamičky, ktoré prežili, alebo aktuálne prežívajú predčasný odchod bábätka .

Som sprievodkyňa zameraná na obdobie tehotenstva a pôrodu. Vzhľadom k rozsiahlosti mojej práce, rozhodla som sa, nevykonávať prácu popôrodnej duly a laktačné poradenstvo.
 

CST terapia počas tehotenstva a po pôrode

CST ošetrenie môže byť neinvazívne riešenie rôznych tehotenských problémov, a to nielen fyzických ( bolesti chrbta, väzov, kostrče, nespavosť, tŕpnutie končatín atď...), ale aj psychických, ako sú obavy z pôrodu a iné nespracované strachy . CST terapia znamená pre tehotnú mamičku uvoľnenie fyzického a psychického napätia, uvoľnenie celej pánvovej oblasti a lepšieho precítenia kontatu mamičky s bábätkom.
Do veku 3 mesiacov bábätka, môže mamička absolvovať CST ošetrenie spolu s bábätkom na jej tele. Takto vieme veľmi účinne uvolniť stres vzniknutý počas pôrodu mamke aj bábätku naraz.
Práca s jazvou po cisárskom reze sa robí bez bábätka , iba s mamičkou. Toto ošetrenie prebieha kombináciou CST ošetrenia a masážou jazvy.